Dariusz Sieczkowski – strona prywatna

Moje projekty

CZESKO-POLSKI SŁOWNIK TEMATYCZNY DLA UCZNIÓW I STUDENTÓW – zamierzałem nie robić już nic z języka czeskiego, ale wypadałoby dokończyć to dzieło. Tym bardziej, że od 2011 roku w sieci opublikowano sporo materiałów, które można wykorzystać do analizy leksykalnej.  (PROJEKT ZAKOŃCZONY)

ANGIELSKO-POLSKI SŁOWNIK TEMATYCZNY – drugie wydanie angielsko-polskiego słownika tematycznego z 2013 roku. Zostaną dodane nowe tematy, będzie znacznie więcej słówek i przykładów zdań.  Słownik zostanie udostępniony za darmo. Planowana publikacja: I kwartał 2017 r. (PROJEKT ZAKOŃCZONY WCZEŚNIEJ)

ŚWIAT PODRÓŻY KOLEJOWYCH – moja strona internetowa o podróżowaniu koleją, czyli opisy kolei w poszczególnych krajach. Strona cieszyła się bardzo dużą popularnością, otrzymywała dużo pochwał (choć była wyśmiewana przez intelektualistów), a jednak nie udało się jej rozwinąć. Dlaczego? Brak układów, brak tysięcy fanów, brak promocji w mediach. Liczą się tylko lajki i kliknięcia. W 2017 roku opisałem wszystko, co mogłem opisać zza biurka, na więcej nie ma pieniędzy.

KOLEJ NA PODRÓŻ – blog podróżniczy redagowany jako uzupełnienie portalu „Świat Podróży Kolejowych”. Opisuję tam zwiedzone miasta, obiekty noclegowe i dworce kolejowe, do tego aktualności ze świata kolei. Pod względem liczby lajków projekt również okazał się klapą. Zrezygnowałem z pisania, później wróciłem, bo szkoda mi sprzedawać blog z materiałami i fanami za ułamek wartości.

OŚWIĘCIM – LUSTRO CZASU 2000-2015 – w 1999 roku ubzdurałem sobie, że będę uwieczniał zmiany zachodzące w moim mieście. Chciałem fotografować różne miejsca od 2000 roku, a w 2015 roku opublikować fotografie porównujące dane miejsce przed zmianą ze stanem z 2015 roku. Z początku projekt był wyśmiewany jako choroba psychiczna, a ludzie reagowali agresją widząc aparat fotograficzny. Od czasu upowszechnienia się aparatów cyfrowych nie spotykam się z agresją. Obecnie wszystko jest na Google Street View, więc nie ma sensu kontynuować tego projektu. Mimo wszystko uwieczniłem sporo zmian, a swoje zdjęcia udostępniam na portalu flickr.com na licencji CC-BY-ND. Nie są to może zdjęcia najwyższych lotów, lecz pokazują w pewien sposób przemijanie pewnej epoki. Obecnie nie robię już nowych zdjęć – także nie widzę sensu pracy.

Chorwacko-polski słownik tematyczny dla uczniów i studentów – poprawione i uzupełnione wydanie istniejącego słownika. Niestety, po lekturze stwierdziłem, że słownik zawiera zbyt mało słownictwa i przydałoby się go uzupełnić oraz zmienić układ stron (jak np. w słowackim). (Projekt zakończony)